- Fotó, kép

- Műsorfüzet

- Újságcikkek

- Hang anyag

- Kritika

- Partitúra

- Szövegkönyv

Győri Matild (1879-1961)

1879-ben született. 1896. október 6-án kezdte pályáját Polgár Béla rozsnyói társulatában. 1897 októberében az Esztergom és Vidéke, ahogy ez akkoriban szokás volt, beszámolt a színházi előadásokról. A „Vigécek” című darab kapcsán említette meg azt, hogy „Győri Matild kedves jelenség volt”.
Évekig vidéken működött, s fellépett többek között Bártfán, Vágújhelyen, Siklósón. 1902 és 1904 között Pécsett, 1906–1907-ben Békéscsabán és Besztercebányán szerepelt, majd 1907-ben Palágyi Lajos társulatához szerződött Miskolcra.
Fülep Lajos, az akkor még ifjú kitűnő művészettörténész 1902 novemberében külön cikket szentelt Győri jutalomjátékának a Nagybecskereki Hírlapban. Egy részlet ebből:
„Kitűnő előadásban került tegnap színre Győri Matild jutalomjátékául A cigány című remek népszínmű. […] Győri Matild oly finom művészettel és mélyen áttanulmányozva alakította a szerencsétlen szerelmes cigányleány szerepét, amelyhez hasonlót Nagybecskereken alig láttunk még. ]…] Percekig tapsolta az a kis közönség Győri Matild művészi játékát és tisztelői óriási babérkoszorúval és virágokkal halmozták el.”
A fővárosba kerülve az Apolló-kabarénak, majd 1926-ban a Royal Orfeumnak volt elismert tagja. Közben 1925-ben a megalakuló Művész Színházban lépett fel. 1927-től a Terézkörúti Színpadon, illetve a nyaranta a Royal Orfeumban szerepelt. Az 1930-as évektől kevesebb szerepet vállalt. Ekkor továbbra is a Terézkörúti Színpadon lépett fel, majd egy-két rádiószerepben tűnt fel a neve.
A zsidótörvények miatt 1939-től csak az OMIKE Művészakció keretében léphetett színpadra. Játszott többek között a nagysikerű Dybuk című legendában, Szabolcsi Lajos A király gyűrűje meséjében és Csergő Hugó Őszi szonáta című színművében, Szomory Takáts Alice című darabjában.
1961-ben hunyt el.